Близько 5 % киян мають значні борги за комунальні послуги

Близько 5% споживачів столиці мають значну заборгованість за житлово-комунальні послуги. Про це повідомляє 1NEWS, посилаючись на УНН.

Об этом сообщает http://ensita.net


“Близько 5% споживачів столиці (близько 50 тисяч особових рахунків) мають значну заборгованість за всіма видами житлово-комунальних послуг. За деякими особовими рахунками борги сягають сотень тисяч гривень, а люди відмовляються укладати договір реструктуризації суми боргу”, — сказав генеральний директор комунального концерну Центр комунального сервісу Андрій Щербина.


Повідомляється, що сьогодні рівень розрахунку за ЖКГ сягає 80%. Найбільш сумлінно сплачують комунальні платежі пенсіонери та пільговики.


“Разом із тим, орієнтовно 5% споживачів не розраховуються за спожите взагалі і на них припадає 60% суми заборгованості киян. Саме на них сконцентровано нашу роботу з боржниками: щоб врегулювати питання заборгованості, шляхом укладення договорів розстрочення, достатньо звернутися до найближчого Центру комунального сервісу”, з необхідними документами та обрати оптимальний термін для погашення боргу”, — сказав Андрій Щербина.


Зазначається, що якщо споживач не буде реагувати на повідомлення про сплату заборгованості і продовжить свідомо накопичувати борги — то справу можуть передати до суду. В такому випадку на боржника може чекати арешт майна, як рухомого, так і нерухомого, а також заборона на виїзд за кордон. Окрім того, боржник також сплатить судові витрати у розмірі 1921₴ Стягнення заборгованості буде відбуватись з рахунків без згоди власника. Якщо ж у боржника немає коштів чи дорогоцінностей, а сума боргу більша ніж 83 460 гривен — її стягнуть за рахунок майна.


Нагадаємо, пільговики зменшили борги перед Нафтогазом за газ ще на 1,3%.


Джерело статті: “https://1news.com.ua/ukraine/blyzko-5-kyyan-mayut-znachni-borgy-za-komunalni-poslugy.html”