Над "Слугою народу" нависла загроза: джерело розповіло, як з нардепів хочуть зробити рабів

У парламенті крім "групи Коломойського" існує численна внутрішня опозиція в питанні імперативного мандата.

Об этом сообщает http://kropivnickiy.top


Про це розповів "Апострофу" представник фракції СН на правах анонімності.


"За чинним законодавством, позбавити мандату народного депутата-мажоритарника, який покинув фракцію, не можна. Ця норма може бути застосована тільки до "списочників". У нас з 252 депутатів велика частина була обрана по округах. Здебільшого це люди, які орієнтуються на авторитет президента , але щоб уникнути розколу фракції, з боку груп, пов’язаних з певними олігархами, їх хочуть зробити рабами. Тільки для цього і просувають імперативний мандат", — поділився співрозмовник.


Нагадаємо, у вересні голова фракції СН Давид Арахамія заявляв, що розробляється новий законопроект про імперативний мандат. До роботи залучені представники всіх фракцій. У разі виходу з фракції, пропонується позбавляти депутатських повноважень не тільки списочників, але і мажоритарників, яких партія підтримала на окрузі.


"Ми бачимо, що з боку Коломойського вже йде шантаж, ближче до голосування по держбюджету приєднаються інші групи. Якщо з фракції "Слуги народу" вийде більше 26 осіб — це буде означати розвал монокоаліціі. Далі піде коаліціада, пошук союзників, втрата контролю над парламентом з боку президента", — зазначив один з позафракційних народних депутатів.


Але також відзначимо, що розпустити парламент у Зеленського не вийде. Згідно з Конституцією України, повноваження Верховної Ради, обраної на позачергових виборах, не можуть бути припинені протягом одного року з дня її обрання. Рада IX скликання була обрана на позачергових виборах 21 липня 2019 року.


Детальніше читайте в матеріалі "Апострофа": ""Слуга"семи панів: як Зеленський втрачає контроль над Верховною Радою".


Джерело статті: “https://apostrophe.ua/ua/news/politics/government/2019-11-09/nad-slugoj-naroda-navisla-ugroza-istochnik-rasskazal-kak-iz-nardepov-hotyat-sdelat-rabov/179630”