СБУ запобігла спробі вербування українця спецслужбами РФ

Мешканець Чернігівщини під час поїздки в Росію потрапив у поле зору ФСБ

Об этом сообщает http://platzdarm.org

Мешканець Чернігівщини під час поїздки в Росію потрапив у поле зору ФСБ


Контррозвідники СБУ встановили, що мешканець одного з прикордонних населених пунктів Чернігівщини під час поїздки в Росію до родичів потрапив у поле зору ФСБ.

Про це повідомили у пресслужбі СБУ.

«Представники спецслужби країни-агресора, застосовуючи погрози та шантаж, залучили нашого співвітчизника до негласного співробітництва. Вони змусили чоловіка підписати письмове зобов’язання про співпрацю з ФСБ РФ. Йому було присвоєно псевдонім та відпрацьовано завдання щодо збору інформації про режим охорони та особовий склад військових об’єктів на території регіону. Згідно з наданими інструкціями, передавати зібрані розвіддані він мав під час наступних візитів у Росію», — йдеться у повідомленні.

«Усвідомлюючи протиправність такої співпраці та її негативні наслідки після повернення додому, українець звернувся до Служби безпеки України. Він надав свідчення про обставини вербування», — додали у пресслужбі.

Враховуючи, що чоловік не виконав злочинного завдання іноземної спецслужби і добровільно повідомив правоохоронні органи про намагання спецслужб РФ залучити його до конфіденційного співробітництва проти України, суд задовольнив клопотання органів прокуратури та звільнив його від кримінальної відповідальності згідно зі ч. 2 ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України.


Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/ukraine/events/sbu-zapobigla-sprobi-verbuvannya-ukrajincya-specsluzhbami-rf-novini-ukrajini-50052546.html”